Sjajne Tuckove 'Barakude'

Hrvatska fantastičnom igrom dobila Grke i izborila polufinale Europskog prvenstva

Vaterpolo   |   Autor: HINA   |   12.01.2024 u 19:46

Sanjin Strukić/Pixsell
Vaterpolisti Hrvatske plasirali su se u polufinale Europskog prvenstva nakon što su u petak u četvrtfinalu svladali Grčku sa 13-8 (3-3, 2-3, 4-0, 4-2) u dvoboju odigranom u Zagrebu, na bazenu uz Savu, pred 2.000 gledatelja.

Jerko Marinić Kragić je bio prvi strijelac Hrvatske s četiri gola, tri je zabio Loren Fatović, a po dva Luka Lončar i Ante Vukičević. Kapetan Marko Bijač imao je devet obrana. Za Grčku su po dva gola postigli Papanastasiou i Argyropoulos.

Grčka je na poluvremena imala jedan gol prednosti (5-6), a onda su aktualni svjetski i olimpijski doprvaci ostali bez realizacije više od 13 minuta. Hrvatska je u tom razdoblju postigla čak osam golova i osigurala uvjerljivu pobjedu za plasman u polufinale.

Hrvatske vaterpoliste u utakmici za plasman u finale čeka Mađarska koja je u prvom četvrtfinalnom dvoboju pobijedila Srbiju s 15-14 bolji izvođenjem peteraca. U osnovnom dijelu utakmice rezultat je bio 10-10.

Polufinalni dvoboj Hrvatske i Mađarske na rasporedu je u nedjelju, a termin će biti poznat naknadno.

U drugom polufinalu Španjolska čeka boljeg iz dvoboja Italije i Crne Gore.