Završili osmi u regiji

Vaterpolisti Solarisa za kraj Regionalne lige poraženi u Kragujevcu

Vaterpolo   |   Autor: Goran Milić   |   06.04.2024 u 09:20

VK Radnički (K)
U svojoj zadnjoj utakmici razigravanja za poredak od 6. do 8. mjesta vaterpolske Premijer regionalne lige, Solaris je, bez Antonija Petkovića, u Kragujevcu poražen od domaćeg Radničkog sa 11:10 (3:2, 3:3, 4:2, 1:3). Radnički i Primorje u ponedjeljak će odlučiti tko će biti šesti, tko sedmi, Šibenčani su sigurno osmi, što im je najbolji rezultat dosad u regionalnom natjecanju, u kojem su prvi put bez većih problema i nikad ranije osigurali opstanak.

Sredinom druge četvrtine Radnički je imao uvjerljivih 6:3. Do odmora Solaris je smanjio na 6:5, početkom drugog poluvremena i izjednačio. Domaćin preko svojih mladih igrača opet dolazi do tri razlike (10:7), a Šibenčani su se zamalo opet vratili. Konačan rezultat 11:10 postavio je Pelicarić 26 sekundi prije kraja; nakon toga više nije bilo ni vremena ni mogućnosti da Sunčani uzmu loptu još jednom i pokušaju izjednačiti.

Utakmica je bila neobično mirna, obično kad igraju Solaris i Radnički bude puno žešća igra. Domaći su samo jednom izborili akciju s igračem više, a gosti tek tri puta.

U srijedu, na rođendan Funcuta, Solaris će u domaćem prvenstvu ugostiti Zadar, u sklopu borbe za 5. mjesto i LEN Eurokup. Za prolazak u borbu za 5. mjesto bit će im dovoljno da obrane 6 pogodaka prednosti iz prve (zadarske) utakmice.

Bazen SPD Radnički, suci Milović i Matijević
RADNIČKI (K): Virijević, Kojić 1, Stanojević, F. Janković 1, Ranđić, Cvetanov Ivanov 1, Adeišvili 1, Dadvani, M. Janković 2, Vićković 1, Šulc 1, Pljevančić 1, Todorovski, Antić 2
SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković 1, R. Akrap 1, Jakovčević 1, Babara, D. Akrap, Pelicarić 5, Vrdoljak 1, Bulat 1, Burburan, T. Šparada, Štrkalj, Desnica