Presudili odlični udarci iz daljine

Solaris protiv Radničkog vodio 5 razlike pa jedva iščupao pobjedu

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   28.03.2024 u 12:09

HVS
U utakmici razigravanja od 6. do 8. mjesta u Premier regionalnoj ligi za vaterpoliste, Solaris je u svojoj Crnici svladao Radnički Kragujevac sa 14:13 (3:3, 5:4, 4:2, 2:4). Vodili su Šibenčani i sa 5 razlike, no po tko zna koji put ove sezone pokazali su da ne znaju sačuvati visoko vodstvo. Šteta, jer ako u revanšu u Kragujevcu izgube sa 2 ili više razlike, završit će ispod Kragujevčana na tablici.

Dobar vaterpolo igrao se u Crnici sinoć. Solaris se u prvoj četvrtini orijentirao na udarce iz daljine i bio dosta uspješan u tome (Petković, D. Akrap, Burburan), dok su gosti iz Kragujevca imali nekoliko lijepih i brzih akcija, koje su realizirali iz blizine, praktički iz prvog dodira s loptom (Šulc, Adeišvili). Šulc je iz kontre zaključio izjednačenu četvrtinu pogotkom za 3:3.

U drugoj četvrtini počeo je i Solaris u napadu igrati više na igrače bliže vratima. Vratar domaćih Marin Šparada imao je nekoliko nevjerojatnih obrana te njima započeo veći broj kontri. Iz svega toga izrodio se jedan pogodak iz kontre, ali i čak tri (uspješno realizirana) peterca, u jako malo vremena. Radnički je nastavio svoju igru i također bio uspješan u napadu pa je na kraju efikasne četvrtine svijetlilo 8:7.

U trećoj četvrtini opet se Solaris vratio udarcima iz daljine i bio nevjerojatno precizan (Petković, braća Akrap). Oni su, zajedno sa šibenskom obranom koja je zaustavila sve gostujuće pokušaje, sa 4 odlična pogotka donijeli Solarisu velikih 12:7. Gosti se ipak nisu predali, zabili su 2 pogotka za 12:9 prije zadnjih 8 minuta.

U zadnjoj četvrtini šibenski napad je stao pa je Radnički smanjio i na 12:10. Nakon 5 minuta bez pogotka, Jakovčević iz igrača više donosi 13:10, da bi onda gosti nastavili sa svojom dobrom igrom i zabili još 3 pogotka, za 13:13. U nervoznoj završnici ovaj put je ipak Solaris bio precizniji. Vrdoljak je 99 sekundi prije kraja zabio iz igrača više za 14:13, što je ostao konačan rezultat, jer je do kraja Šparada obranio udarce Jankovića i Dadvanija, a Pljevančićev pokušaj 7 sekundi prije sirene je od prečke završio na (zamišljenoj) gol-crti, koju na radost domaćih navijača nije prešao.

SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković, R. Akrap 1, Jakovčević 1, Petković 3, D. Akrap 2, Pelicarić 3, Vrdoljak 3, Bulat, Burburan 1, T. Šparada, Štrkalj, Desnica

RADNIČKI (KG): Virijević, Kojić, Stanojević, F. Janković 1, Svetanov, Gavrilović, Adeišvili 1, Dadvani 2, M. Janković 2, Vićković 4, Šulc 3, Pljevančić, Todorovski, Antić