Opet efikasno

Solaris uspješan na gostovanju kod KPK, četvrta pozicija pred doigravanje osigurana

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   16.02.2024 u 19:39

Facebook/VK Solaris/arhiva
Vaterpolisti Solarisa su na gostovanju u Korčuli kod ekipe KPK, u svom 12. nastupu u Prvenstvu Hrvatske, ubilježili pobjedu rezultatom 11:20 (2:5, 4:6, 2:6, 3:3). Sa 30 bodova iz 12 utakmica šibenski klub osigurao je poziciju broj 4 pred doigravanje, a do kraja ovog dijela natjecanja čekaju ih još domaća utakmica protiv ekipe POŠK/OVK Split 24. veljače te gostovanje kod Medveščaka 4 dana poslije.

Dvoboj je brzo riješen, budući da su Bulat, Pelicarić i braća Akrap nakon 6 minuta već donijeli Solarisu vodstvo 0:4, a koje je poslije samo raslo (prvi put 7 razlike bilo je u 21. minuti, a 10 razlike samo 3 minute poslije). Korčulani su do kraja ipak razliku očuvali na jednoznamenkastom broju.

Domaći su postigli samo 3 pogotka iz normalne igre, uz jedan gol iz kontre; ostatak im je došao iz igrača više (4) i čak tri peterca. Solaris je imao dobru realizaciju igrača više (5 od 6), no dobro se napadalo i bez toga (10 pogodaka iz igre, 3 iz kontre), uz 2 realizirana peterca.

Sunčani tako i dalje uspješno odrađuju proljetni dio prvenstva, često postižući dosta golova, a ovaj put se u strijelce upisao i Niko Radovčić.

Bazen Gojko Arneri u Korčuli, suci Mato Miloslavić i Jakov Blašković

KPK: Skokandić, A. Radovanović, V. Radovanović, Jerković 1, Pavlić 3, Borovina, Vukić 1, Bjelopera 2, Tedeschi, Antunović, Duhović 1, Borovčić Kurir, Mcknight, Bego 3, trener Marjan Kosović

SOLARIS: M. Šparada, Goleš, Brajković 1, R. Akrap 1, Jakovčević 1, Petković 3, D. Akrap 2, Pelicarić 5, Vrdoljak 1, Bulat 3, Burburan 2, T. Šparada, Lacmanović, Radovčić 1, trener Denis Seferović