10 minuta bez primljenog gola

Vaterpolisti Solarisa napravili novu i uvjerljivu senzaciju kod Mladosti i došli blizu plasmana u Europu

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   13.03.2024 u 09:37

HVS
U prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja Prvenstva Hrvatske, vaterpolisti Solarisa svladali su u gostima zagrebačku Mladost sa 9:13 (1:4, 2:4, 3:2, 3:3). Uzvrat je u utorak 19. ožujka, a Šibenčanima je dovoljno čak i da u Crnici izgube tri razlike, da bi se plasirali u polufinale. U slučaju poraza od točno 4 razlike, izvodili bi se peterci. Plasman u polufinale (osigurano četvrto mjesto) donijelo bi novi plasman u LEN Eurokup sljedeće sezone, a eventualno treće mjesto ili nešto više i Ligu prvaka.

Pobjeda Solarisa zapravo je senzacija samo onima koji nisu pratili Sunčane ove sezone. Naime, šibenska ekipa već je ove sezone bila bolje plasirana od Mladosti u LEN Eurokupu, Kupu Hrvatske i Premier Regionalnoj ligi pa ne čudi da su i u Prvenstvu Hrvatske potvrdili svoju kvalitetu. Solaris je protiv Mladosti bio plivački bolji, imao raspoloženog vratara Marina Šparadu, igrao odličnu M-zonu te bio odličan u napadačkim rješenjima.

Mladost je povela 1:0 u 2. minuti, a onda je krenuo šibenski nalet: Vrdoljak, Toni Šparada i dvaput Duje Akrap su već u prvoj četvrtini doveli Solaris u veliko vodstvo i to sve pogocima iz čiste igre. Mladost 10 minuta zaredom nije postigla gol pa je u 11. minuti svijetlilo 1:6 za goste. Pet razlike Sunčani su imali i na poluvremenu.

Domaćin je u nastavku došao nekoliko puta do tri razlike, a 6 minuta do kraja i do 8:10. Roko Akrap s dva pogotka iz akcije s igračem više vraća na sigurnih 8:12. Konačnih 9:13, također iz igrača više, postavio je Pelicarić.

SP Mladost, Zagreb, suci Nenad Periš i Andrej Franulović

MLADOST: Jurlina, Bušić, Fajković, Solje, Gluhaić 2, Penava 1, Koprčina 1, Rakovac 1, Mijić 4, Bajić, Herceg, Jajčinović, Sunara, Bušić, trener Damir Vincek

SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković, R. Akrap 2, Jakovčević, Petković 2, D. Akrap 3, Pelicarić 3, Vrdoljak 2, Bulat, Burburan, T. Šparada 1, Štrkalj, Radovčić, trener Denis Seferović