Borba za Europu

Vaterpolisti Solarisa uvjerljivi kod Zadra

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   04.04.2024 u 09:01

Arhiva/ŠibenikIN
U prvoj utakmici razigravanja Prvenstva Hrvatske za poredak od 5. do 8. mjesta, vaterpolisti Solarisa svladali su u gostima Zadar sa 11:17 (3:7, 3:3, 3:5, 2:2). U petak Solaris gostuje kod Radničkog u Kragujevcu, u utakmici koja im može donijeti 7. mjesto u Regionalnoj ligi, a u srijedu slijedi revanš ove utakmice u Crnici.

Budući da se igra na zbroj golova iz dvije utakmice, Solarisu je za borbu za 5. mjesto (protiv Mornara ili KPK-a) dovoljno da u Šibeniku obrani ovih 6 razlike. Peto mjesto u Prvenstvu Hrvatske donosi LEN Eurokup sljedeće sezone.

Hrabri vaterpolisti Zadra uvijek protiv Šibenčana pokažu dobar otpor; sjetimo se samo neobične šibenske utakmice ovog proljeća u regularnom dijelu lige, koja je završila s nesvakidašnjih 23:16 za Solaris.

I ova se utakmica kretala u tom smjeru, igrači Solarisa opet su pokazali dominaciju u napadu (u prvoj četvrtini 7 različitih igrača se upisalo u strijelce, uz dva izborena peterca i dva igrača više), ali su i Zadrani imali svojih trenutaka u vlastitom napadu te sami upisali tri pogotka.

Susret su gosti završili s impresivnom 5 od 6 realizacijom igrača više. Druga i zadnja četvrtina završile su rezultatski izjednačeno, u trećoj su Sunčani malo povećali razliku za uzvrat. Vratar Šparada zaključio je susret obranom peterca Radetiću pa je konačan rezultat bio uvjerljivih 11:17.

ZADAR: Lazić, A. Donđivić 1, Čolak, Bašić 1, Ćalić 1, Jovančević 3, L. Donđivić 1, Cicero, Butić 1, Eškinja 3, Zelić, Radetić, Markulin, Antić, trener Goran Jovančević
SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković, R. Akrap 3, Jakovčević 1, Petković 5, D. Akrap 1, Pelicarić 2, Vrdoljak 4, Bulat, Burburan 1, T. Šparada, Štrkalj, Radovčić, trener Denis Seferović