Prvenstvo Hrvatske

VK Solaris uz taktove stare klupske himne do rutinske pobjede protiv Korčulana

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   31.01.2024 u 20:48

ŠibenikIN
Vaterpolisti Solarisa su u svojoj drugoj utakmici proljetnog dijela Prvenstva Hrvatske (njihovoj osmoj utakmici u ovom natjecanju ukupno) svladali KPK sa 21:7 (5:1, 7:3, 6:0, 3:3). U sljedećem kolu, 3. veljače, Sunčani će gostovati kod POŠK-a.

Iako je KPK u drugom rangu Regionalne lige ostvario zapaženo drugo mjesto u skupini A, protiv Šibenčana nisu mogli parirati niti na početku, dok je još bilo snage u plivanju. Nekoliko kontri, popriličan broj pogodaka iz akcija u kojima je broj igrača bio ravnopravan te pokoji gol iz akcije sa igračem više doveli su Solaris već u sredini druge četvrtine do uvjerljive prednosti od 10:1.

Šibenski igrači bili su vrlo voljni i u drugom poluvremenu ostvariti dobru igru, uz precizne udarce (šut iz igre 14 od 23, igrač više 2 od tek 4 akcije), došavši tako do nove uvjerljive pobjede. Od detalja sa susreta zabilježit ćemo tek da je, uz modernu klupsku himnu Olivera Jakovčeva, svirana i ona stara, koju vjerojatno na bazenu nismo čuli još od 1990-ih, kada je Solaris igrao u turističkom naselju Solaris, na bazenu hotela Ivan.

SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković 4, R. Akrap 1, Jakovčević 2, Petković 5, D. Akrap 1, Pelicarić 4, Vrdoljak 2, Bulat 1, Burburan, T. Šparada 1, Štrkalj, Marinčić, trener Denis Seferović

KPK: Skokandić, A. Radovanović, V. Radovanović, Jerković 1, Pavlić, Borovina, Vukić 1, Bjelopera, Tedeschi 1, Antunović 2, Bissako, Borovčić Kurir, Mcknight, Bego 2, trener Marjan Kosović